Teleurstellend WK voor Monique Jansen
Nieuwsdatum: 22-08-2011
Met een teleurstellende afstand van 58.23m heeft Monique Jansen zich niet weten te plaatsen voor de finale van het discuswerpen voor vrouwen op het WK Atletiek in Daegu, Zuid-Korea. Zaterdagochtend vroeg moest de Altis-atlete het in slechts drie pogingen voor elkaar krijgen om een plek bij de beste twaalf werpsters te bemachtigen. Ze kwam niet goed in haar ritme, aldus haar eigen reactie. Haar andere twee worpen in de kwalificatieronde landden na 58.06m en 57.96m. Voor een plaats in de finale was 59.95m genoeg geweest. Voor haar doel, een top-8 notering in de finale, was uiteindelijk 62.08m nodig. Het persoonlijk record van Monique is 62.22m.
Voor het eerst in de 50-jarige geschiedenis van Altis stond er een eigen atleet op een mondiaal toernooi voor senioren. Monique is al wel in het bezit van een olympische nominatie en kan zich het komende jaar fulltime richten op haar sport.
Hallo allemaal,
Hier in Daegu gaat alles goed. Eindelijk eens een mooie dag na twee dagen van alleen maar regen. Het is super hier, wat een groot verschil zeg met een EK. We zitten in een atletendorp met alles wat je nodig hebt. Een hek erom heen met bewaking haha en je kan er alleen maar inkomen met een pasje. Eten is heel goed, gelukkig gewoon Europees. Je kan 21 uur per dag eten want het is slechts 3 uur afgesloten. Overal kan je drinken pakken uit koelkasten en de baan ligt hier ook gewoon, dus ideaal.
Gisteren bij het stadion geweest, wat geweldig was dat. Heb nog nooit zo'n indrukwekkend stadion gezien. Berlijn kwam in de buurt maar dit overtreft alles. Er ligt een mondo warmup baan naast en een mooi werpveld. Dat was wel anders in Barcelona. Ik heb de ring in het stadion gezien en gelukkig niet dezelfde als hier bij de trainingsbaan. Iets stroever dus voor mij wat gunstiger. Morgen komen de estafettedames aan. Tot nu toe is het heerlijk rustig met een kleine ploeg en al met al is het ook gewoon erg gezellig. Ik zit met Remona Fransen, Grete Koens en Mirjam (arts) in een appartement waar je met 7 personen in kan. Allemaal dus een eigen kamer tot nu toe. Kan morgen dus nog veranderen.
Als we naar de eetzaal gaan, zit ik minimaal een uur soms zelf twee uur daar haha. Het is gewoon geweldig om al die atleten daar voorbij te zien komen. Als ik op mijn balkon zit, heb ik uitzicht over het werpveld.

Foto: Rutger Smith
Gisteren naar Fazekas zitten kijken die wordt begeleid door Annus, weet niet of jullie dat verhaal kennen maar beiden hebben een 'dopingverleden'. Bij de vrouwen doet ook iemand mee die er al een schorsing op heeft zitten. Toch een beetje jammer.
Ga zo ontbijten en dan werpen. Vanmiddag krachttraining.
Groeten Monique Jansen, vanuit Daegu, Korea
Nieuwsarchief





